Hertfordshire Bowls

Founded
Men 1920 & Women 1936

  Home Officers Clubs Women's Comps Men's Comps Programme Young Players HPPBA Green Keepers Coaching 300 Club
    Singles
N   E   S   W
Pairs
N   E   S   W
Triples
N   E   S   W
Fours
N   E   S   W
Unbadged
N   E   S   W
2 Wood
A   B   C   
D
Under 25s Officers Club Champ Club League
N   E   S   W
Previous Winners
    Under 30s Div.League Top Ten

 

 

Men's Club Championship

Results to be telephoned to the respective Divisional Secretary

 

Click here to Send Result to update the website only

  T
 
  Round 1 Round 2 Round 3 Quarter-Finals Semi-Finals Final Champions
      at (see below) at Potters Bar at Potters Bar  
  Friday 18th June Sat 3rd July Friday 16th July Monday 26th July

Sunday 8th Aug

Sunday 8th Aug

(Prev Champ)
             
  1 Baldock v Royston 3   7   North

@

Whitethorn

  F1        
          3 Horseshoes
          2 Letchworth GC  
  Stevenage
          4 Aston 6    
       

 

Whitethorn
          5 St Ippolyts  
 

 

 

 

Riverain
          5 Rosedale 9   East

@

Buntingford

   
2

Buntingford

v

Whit Hern

 
        4 Sele Farm  
        Sawbridgeworth
3 Hodd & Rye Park v Ware 7   8    
        Bishops Stortford
  1

Hodd (R'hill)

v

N'haw & Cuffley

6    
          Datchworth
          2 Hatfield 6  

South

@

Harpenden

  F2    
          St Albans
          3 Townsend  
          Welwyn & District
          4 Harperbury 7    
          Harpenden
  1 Oak Hill v Welwyn GC 5    
          Potters Bar
  4

 H Hempstead

v Tring 8   11   West

@

Kings Langley

   
  3

Bovingdon

v Watford  
  5 Bushey v Croxley Guild 9    
  2 Garston v Kings Langley  
          7 Berkhamsted 10    
  1 Abbots Langley v Potten End  
          6 Herts  
          Mill End

 

Results shown in BLACK are the official ones, those shown in RED have been supplied by the players

 

The Quarter-final venues are to be played at 18.00 hours on Monday 26th July at the following venues:

 

North Division - Whitethorn BC

West Division - Kings Langley BC

East Division - Buntingford BC

South Division - Harpenden BC