/

 

Hertfordshire Bowls

Founded
Men 1920 & Women 1936

  Home Officers Clubs Women's Comps Men's Comps Programme Young Players HPPBA Greenkeepers Coaching 300 Club
    Singles
N   E   S   W
Pairs
N   E   S   W
Triples
N   E   S   W
Fours
N   E   S   W
Unbadged
N   E   S   W
2 Wood
Singles
Under 25s Officers Benevolent Triples Club League
N   E   S   W
Previous Winners
                         
 

                                                           FOR SENIOR FOURS SCROLL DOWN THIS PAGE

 

Women's Fours (Last 16)

Telephone results to Mavis Hendry on 01923 220417 or 07874 948379

or click here to email results to Mavis and to update the website
                   
  Last 16 - Wed 30th June Quarters - Tues 13th July Semis - Tues 20th July Final - Sunday 1st August Champions
  (First named team is at HOME) at Herts BC at Welwyn & District BC at Bishops Stortford BC (Previous Winners)
EE   A9   A   Final  

 

NA
ED    
WB
EB A11  
WA  
WD  
SC  
  SB   A10   B    
  NB V Bingley (Baldock)  
  SA P Bond (North Mymms)    
NC  
  EC   A12  
  EA    
SD L Brooks (Harpenden)  
WC
 

Women's Seniors Fours

Telephone results to Joan Welch on 01438 861404

or click here to email results to Joan and to update the website
                   
  1st round - Friday 18th June 2nd round - Tues 29th June Quarters - Tues 6th July Semis - Monday 12th July Final - Sun 1st August
      at Baldock BC at Welwyn & District BC at Bishops S/Ford BC
13 P Scarborough (Hatfield) 19   26   29  

 

J Sylvester (Bovingdon)
    J Munt (Northaw & Cuffley)
   
14 J Scott (Potters Bar) 17    
S Thompson (Herts)
    M Dunstone (Berkham'd)
 
  11 S Roberts (Harperbury) 18   28  
B Sewell (Sawbridgew'th
16 A O'Hare (Welwyn GC)  
R Felstead (B/Stortford)
10 J Gauthier (Harperbury) 24    
V Dale (Harpenden)
5 N Chalcraft (Sawbridgew'th)  
H Chandler (B/Stortford)
  6 D Whybrow (Bushey) 20   25 30  

 

H McMillan (Herts)
9 D Honey (Bushey)  
J Mills (Riverain)
4 S Page (Baldock) 23  
D Hunt (B/Stortford)
1 V Challacombe (Welwyn & D)  
D Marks (Buntingford)
  3 J Chatman (Whitethorn) 22   27  
P Rodgers (Potters Bar)
15 A Hudson (Hertford)  
L Tutt (Batchwood)
2 L Ralphs (Berkhamsted) 21  
J Escott (Kings Langley)
7 M Cavaye (Kings Langley)  
A Costin (Hertford)

Results shown in BLACK are the official ones, those shown in RED have been supplied by the players

CHAMPIONS only to National Championships at Leamington Spa